Smícháme všechny ingredience na marinádu v malém hrnci. Vaříme na středním plameni, dokud se nepřivede k varu. Zapneme na středně nízkou teplotu. Vaříme 10 minut. Odstraníme hrnec ze sporáku a necháme zcela vychladnout. Po dokončení vyjmeme a zlikvidujeme čajové sáčky.
Chceme-li vejce uvařit, zahřejeme hrnec s vodou (dostatek na pokrytí všech vajec) na vysokou teplotu až do varu. Zapneme na nízkou teplotu. Vejce opatrně umístíme do hrnce pomocí naběračky, aby vejce nepraskla. Vaříme 5 minut pro vejce naměkko, 7 minut pro střední vejce nebo 10 minut pro vejce natvrdo.
Během vaření vajec si připravíme ledovou lázeň smícháním ledu a vody z kohoutku ve velké míse.
Jakmile jsou vejce uvařená, okamžitě je přemístíme do ledové lázně, aby se na 2 až 3 minuty ochladila. Pokud nemáme po ruce led, nalijeme vejce na pár minut studenou vodou z kohoutku, dokud nevychladnou.
Jemně rozklepneme vejce pomocí zadní části lžíce. Chceme se ujistit, že vaječné skořápky jsou dostatečně popraskané, aby se marináda dostala dovnitř, aniž by se vejce rozbila (zvláště pokud jsme dělali vejce naměkko). Pokud spěcháme, můžete vejce také oloupat a marinovat oloupaná. Takto budou vajíčka hotová za 12 hodin.
Vejce přendáme do čtvrtlitrového sáčku na zip a poté opatrně vlijeme marinádu spolu se suchými přísadami. Marinujeme přes noc u loupaných vajec nebo 24 hodin u rozbitých „mramorových“ vajec.
Oloupeme vejce a vychutnáme si je studená nebo při pokojové teplotě! V lednici můžeme zbytky vajec v marinádě skladovat 4 až 5 dní. Marináda pomůže uchování vajec. Všimněme si, že vejce budou časem chutnější a slanější.
POZNÁMKY
1. Všimněme si, že recept používá k marinování vajec čtyřlitrový sáček na zip, takže nebudete potřebovat tolik marinovací tekutiny. Zdvojnásobíme množství marinády, pokud plánujeme marinovat vejce v nádobě.